Lüderitz – Namtib Lodge – Sesriem (Sossuvlei)

This slideshow requires JavaScript.

Naplněni optimismem, s 250 l benzinu, 5O l vody, plnou ledničkou, zásobami piva, vína a ne lima, ale ginu, vyrážíme do pouště.. Cesta do Lüderitz je jednosměrná, a tak se musíme vrátit přes Aus, což je 130 km. Baterka drží, ale před Aus začíná Otesánek zase škytat. Proces je jasný, už víme, že je to airfilter, a tak si dáváme pivo v místní hospodě a vyrážíme dál, a když škytání nepřestává, jdeme filter profouknout naším kompresorem. Což ovšem nejde, protože kompresor fouká, jenom když je nacvaknutej na pneumatiku. Nevadí, říkáme si, máme nový, náhradní, koupený v Cape Townu. Ale překvapení tu není nikdy dost a my zjišťujeme, že náš náhradní air filter je pro nějaký jiný auto. Vracíme se do Aus, kde Děda Mechanik potvrzuje Robovu tezy , že to asi nebude air filter, ale fuel filter. A ten náhradní nemáme, samozřejmě. Každopádně nám do našeho air filtru vyvrtá díru, ale ani potom se nám do Otesánka nevejde. TIA.

Auto ale jakžtakž jede, a tak vyrážíme do Sossuvlei, kde je prý dobrá garáž. Vybíráme si scénickou! cestu D707, Otesánek škytá a škytá a zhruba v půl sedmý, když už skoro nejede, se přerozhodujeme, že raději přespíme na třetině cesty, v Namtib Lodge, která je už jen 12 km daleko.. Přiřítíme se tam s velkým randálem, což vyděsí majitele, jejichž syn si právě koupil novýho Landrovera, jel těsně za náma a oni si mysleli, že zvuk Otesánka je zvuk jejich nový káry..   Pánové se zkušeně vrhnou na auto a slíbí, že nám ho ráno pomůžou spravit. Taky zjišťujeme, že máme pod autem ještě jeden watertank (nerezovej, o kterým nevěděl ani původní majitel) a taky, že naše druhá nádrž zní poněkud dutě a vypadá to, že nám někde utekl všechen benzin.

Kemp je ale krásnej a tak ráno vstáváme plný optimismu, Otesánek se nějak vzmátořil a tak radši rychle vyrážíme dál bez oprav. U pumpy Betta zase začíná škytat a tak nám místní automechanik (kterej je v půl jedný už lehce sešrotovanej) radí, jak filtr odmonotovat. Robo je sice celej od benálu, ale filtr vypadá aspoň trochu vyčištěně a my pokračujeme v cestě do Sesriem. Sesriem je vstupní brána k dunám Sossuvlei, park je otevřen mezi východem a západem sluncem, ale když člověk kempuje v Sesriem campsite, může do parku vjet o hodinu dříve/později. Nemáme rezervaci, ale místo je a Robo odjíždí s místníma maníkama opravit fuel filter. V místním ghettu si kluci zablbnou, všechno opravěj, za cca 600 kč, cigára a jedno pivo a my můžem ráno na duny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *