Nairobi! Nairobi! Nairobi! – here we go again.

Nejlevnější letenky byli s Ethiopanama. Let byl z Vídně přes Addis Abbeba až do Nairobi, Addis ovšem stál 11 tis, Nairobi při letu delším o dvě hodiny překvapivě jenom 8 tis. Ethiopani byli ok – kromě strašného jídla a absence ginu s tonikem (a vlastně jakéhokoliv tvrdého alkoholu) by člověk vůbec nepoznal rozdíl.. :)))) Až na zvyšující se laxnost s přibližováním se k africkému kontinentu. Po hodině se vymotáme z letiště,  kde na nás čeká starý dobrý známy taxikář Whytcliffe a my vyrážíme za do Jungle Junction za Otíkem. Během dne jsme zjistili, ze máme 6 leté výročí. Jupiiii.

Otík na nás čeká, zvonkajšku vypadá dobře, ale žhavé slunce a časté deště odvedly svoji práci a celej chudák vrže. Nejhorší je, ze se nemůžeme dostat do kufru, protože nám zareznulo rameno s rezervním kolem, který je vzadu na autě a blokuje nám přistup k šuplíkům, kde máme celou kuchyň a vařič, takže na výročí bohužel musíme jít na večeři.. 🙂  Stan překvapivě přežil a nezplesnivěl, peřiny taky vypadají ok, ale pro jistotu to všechno necháváme vydezinfikovat a spíme ve spacácích.

Taky zjišťujeme ze nemáme pojištění, zaplacenou silniční daň a taky musíme pro mosambicky vízum a přerazítkovat carnety (na hranicích to už nejde) – což v Keni znamená par dni navíc. V neděli nikdo nepracuje, říkají tomu rest day, takže všechno musíme spáchat v pondělí. Místo úřadu se jdeme podívat do muzea Karen Blixen, domu kde žila, když byla v Africe. A vypadá to úplně stejně jako z Out of Africa. 🙂

Pondělí začíná klasicky africky, nic nefunguje, bez pojištění nesmíme řídit, na mosambicky ambasádě nutně potřebují rezervaci ubytování a netrvá to den, ale čtyři a pobyt v Nairobi se tím prodlužuje.. TIA.

One thought on “Nairobi! Nairobi! Nairobi! – here we go again.”

  1. unable to read – but I got an impression by google translator 😉 Hope you are getting all your permissions/paperwork done soon….
    Drink some Gin or Schnaps
    Na zdraví

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *